Ivanović ponovo blistao, Solnok pao u Morači!

Napisao:  Pročitano 2284 puta subota, 01 mart 2014 22:52

Košarkaši Budućnost Volija pobijedili su Solnoki Olaj 86:77 u 22. kolu ABA lige. Podgoričani su tako ostali u trci za F4, a najzaslužniji za to bio je Nikola Ivanović.

Plavo-bijeli su se mučili 20 minuta protiv Mađara, a onda su u trećoj četvrtini riješili pitanje pobjednika. U 24. minutu bilo je neriješeno, a onda serija domaćih 12:0 i sve je bilo riješeno. Šest poena dao je u toj seriji Nikola Ivanović, a prednost Budućnosti rasla je i do plus 20. U samom finišu mađarski sastav je ublažio poraz.

Nikola Ivanović je imao indeks korisnosti 36! Ubacio je Nikola 27 poena uz fenomenalnih 64 odsto šuta iz igre. Šutirao je za tri poena 5 od 7, dodao je tri skoka i četiri asistencije i gotovo sigurno sebi obezbijedio mjesto u idealnoj petorci i ovog kola a možda i titulu MVP-ija. Prije pet dana Ivanović je Olimpiji ubacio 28 poena, tako da je pokazao da više nije samo veliki potencijal, već da postaje sjajan igrač. Budućnost se mučila nakon povrede Ćapina, a sad se vidi da je minutaža koju je zbog toga dobio Ivanović pozitivno uticala, na pravu Nikolinu eksploziju. Plej Budućnosti je do 20 kola dao 98 poena, a u posljednja dva 55!

U pobjedničkom timu koji je dao 10 trojki dvocifren poenterski učinak imali su još Vitkovac 16, Aleksa Popović 13 i Šehović 11.

Na drugoj strani pet igrača je dalo veći dio poena. Holidej 16, Strahinja Milošević, Simon i Bader 11, a Ivošev 10.